anémiaPiatky večer bývajú väčšinou príjemnou časťou pracovného týždňa. Pre tých, ktorí sa chystajú prežiť víkend v kruhu rodiny a priateľov, na výletoch, či prácou na záhrade ich takmer nič nemôže pokaziť. Choroba si však nevyberá, a rada zaútočí práve v dňoch oddychu, kedy z nás opadne stres z pracovných povinností.

Keďže sme svoju šancu na návštevu lekára v ordinácii cez týždeň premeškali. Ostáva nám vzdať sa víkendových plánov a v horúčke prečkať do pondelku. Alebo?

Moderná doba, moderné riešenia


Moderná doba nám našťastie ponúka moderné riešenia, akým je telemedicína. Vďaka telemedicíne môžete v situáciách popísaných vyššie kontaktovať lekára z pohodlia domova a nechať si poradiť lieky, liečbu, nechať si zhodnotiť svoj zdravotný stav, konkrétne popísať zlú zdravotnú situáciu a poradiť sa s lekárom ako postupovať.

Vo vyspelých krajinách je telemedicína bežnou súčasťou zdravotnej starostlivosti pacienta a našťastie sa dostáva aj k nám na Slovensko. Nie len, že ušetrí Váš čas strávený čakaním pred ordináciou lekára alebo pohotovosti, pomôže aj vo chvíľach kedy sú už ordinácie zatvorené.

Obzvlášť veľké úspechy zaznamenáva telemedicína pri chronických chorobách, ochoreniach detí a seniorov, kedy sa počíta každá minúta.

Ako to funguje na Slovensku?

Jediná služba, ktorá Vám umožňuje spojiť sa s lekárom cez telefón a video z pohodlia domova a to kedykoľvek, čiže 365 dní v roku, je služba Rodinný lekár. Služba Rodinný lekár nie je obmedzená pre pacientov konkrétnej zdravotnej poisťovne, či klientov určitého zdravotného strediska, tak ako menšie obdobne fungujúce služby. Jednoducho sa dovoláte lekárovi kedykoľvek, odkiaľkoľvek, nech ste ktokoľvek.

Voláte zo zahraničia? Nie je problém. Lekár v službe je nonstop na telefóne, a preto Vám zdvihne aj keď je vďaka časovému posunu u nás polnoc.

Rodinný lekár toho však ponúka viac. V službe Vás napríklad bez poplatku objednajú na vyšetrenie kedykoľvek  a kdekoľvek na Slovensku. Výmenný lístok, po ktorý by ste inak museli chodiť k obvodnému lekárovi Vám zašlú na email.

Mnohí pacienti službu využívajú aj kvôli poradenstvu ohľadne liekov. V službe Rodinný lekár fungujú klinický farmakológovia, ktorí pacientovi vysvetlia ako užívať predpísané lieky, alebo preňho nájdu lacnejšiu alternatívu.

Kombinácia zdravotnej starostlivosti s najmodernejšou technológiou umožňuje pacientom mať rýchly prístup k lekárom. A to prostredníctvom vhodnejších a ekonomickejších metód, ako tomu bolo doteraz.